środa, 18 grudnia 2013

Obrońca odpada już w 1/8 finału Pucharu Polski

Legia Warszawa - poprzedni triumfator Pucharu Polski zakończył swoją przygodę już w 1/8 finału. Piłkarze Jana Urbana nie poradzili sobie z Górnikiem Zabrze na wyjeździe. Legioniści przysnęli już w piątej minucie. Mączyński strzela w słupek, a odbitą piłkę do bramki kieruje Zachara. Gospodarze pokazali, że nie będą czekali na ruch rywala, tylko sami przejmą inicjatywę. Górnik jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć wynik, gdyby celniej strzelali Zachara i Nakoulma. Co się odwlecze, to nie uciecze. 60 minut błąd Jodłowca i Łuczak pięknym strzałem podwyższa wynik na 2:0. Kontaktowy gol dla Legi padł w 71 minucie - Pinto strzałem z rzutu wolnego pokonuje interweniującego Steinborsa. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do Górnika. Oziębała w 89 minucie podcinką pokonuje Kuciaka i tym samym kończy wynik na 3:1.
Po odpadnięciu z rywalizacji kilku pretendentów do zdobycia Pucharu Polski, to Górnik plasuje się aktualnie najwyżej. Jeśli piłkarze podtrzymają skuteczność z dzisiejszego spotkania, to rywalom będzie trudno powstrzymać Zacharę, Nokoulmę i spółkę.