poniedziałek, 16 grudnia 2013

Pewne zwycięstwo Liverpool-u

Mecz Liverpool – Tottenham był ostatnim w 16 kolejce Premier League. Piłkarze Liverpoolu nie odpuścili i wygrali pewnie 5:0. Strzelanie rozpoczął już w 18 minucie niezawodny Suarez. Tuż przed przerwą w 40 podwyższył Henderson. W drugiej połowie do bramki trafiali jeszcze Flanagan, po raz drugi Suarez i Sterling. Wygrana pozwoliła Liverpoolowi powrócić na pozycję wicelidera. Porażka Arsenalu w hitowym sobotnim sprawiła, że Liverpool traci do lidera tylko dwa punkty.

Rywalizacja w Premier League nabiera rumieńców. Pierwsze pięć klubów w tabeli dzieli zaledwie cztery punkty. A jeszcze kilka na początku grudnia Arsenal miał 5 punktów przewagi nad drugim Liverpoolem. Czy Arsenalowi uda się utrzymać prowadzenie? Nie będzie to łatwe, tym bardziej że w 17 kolejce zmierzą się na Emirates Stadium z Chelsea Londyn. Następna kolejka rusza w sobotę o 13:45, a rozpocznie ją mecz Liverpool- Cardiff.