niedziela, 29 grudnia 2013

Ważne zwycięstwa Arsenalu i Chelsea

W ramach 19 kolejki Newcastle United podejmowało Arsenal Londyn. Dla Srok nie było to szczęśliwe niedzielne popołudnie. Mimo starać nie udało się wywalczyć nawet jednego punktu. Gola na wagę trzech oczek strzelił napastnik Kanonierów - Olivier Giroud. Jedno trafienie, ale niezwykle cenne bo sprawiło, że Arsenal po raz kolejny zawitał na pierwszym miejscu tabeli. Tuż za Kanonierami z tylko jedno punktową stratą jest Manchester City, który w ten weekend wygrał 1:0 z Crystal Palace Londyn. Trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera ma Chelsea Londyn.

W hitowym starciu Chelsea Londyn wygrała na Stamford Bridge z Liverpoolem 2:1. Choć goście pierwsi wyszli na prowadzenie w meczu i to w 3 minucie (Szkrtel), to nie udało się im utrzymać tego rezultatu do końca. W 17 minucie skuteczną dobitką popisał się Eden Hazard i Chelsea remisowała. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Samuel Eto'o (w34'). W drugiej połowie szanse na kolejne trafienia marnowali zarówno gospodarze, jak i goście. Wygrana pozwoliła Chelsea powrócić na trzecie miejsce w Premier League i utrzymywać bliski kontakt z Arenalem oraz Manchesterem City.