środa, 22 stycznia 2014

Wtorkowe mecze pucharowe

Pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Hiszpanii pomiędzy Espanyolem Barcelona a Realem Madryt zakończył się zwycięstwem Królewskich 1:0. Gola na wagę wygranej zdobył Karim Benzema. Trzeba przyznać, że mecz ten był dość wyrównany. Piłkarze Espanyolu w końcówce spotkania mieli kilka dogodnych szans na doprowadzenie do wyrównania. Tylko jeden gol przez 90 minut sprawia, że oba kluby mają szanse na awans. Rewanż zostanie rozegrany 28 stycznia 2014 na Santiago Bernabeu.

W Pucharze Włoch doszło do niemałej sensacji. AS Roma okazała się lepsza w ćwierćfinale od Juventusu Turyn. Tak, jak w przypadku Królewskich, Rzymianie zdobyli jednego gola. Bramka    Yao Kouassi Gervinho wprowadziła Romę do półfinału Pucharu. Tym samym została przerwana znakomita seria Starej Damy. Rzymianie już od dziś mogą rozpocząć przygotowania do półfinału. Na ich drodze może stanąć piłkarze AC Milan, Fiorentiny czy Napoli.

Rewanżowy mecz Pucharu Anglii między Manchesterem City i West Ham United po raz drugi jednostronnym widowiskiem. Pewne zwycięstwo 3:0 The Citizens i zarazem aż 9:0 w dwu meczu. Piłkarze City zameldowali się w finale i czekają na zwycięzce pary Manchester United - Sunderland AFC. Dla City nie ma znaczenia – liga czy puchar – wchodzą na boisko, demolują rywala i schodzą jako zwycięzcy.