niedziela, 30 marca 2014

Wartość Marco Reusa dla Borussii Dortmund

źródło: liganiemiecka.net
Marco Reus to obok Roberta Lewandowskiego błyszcząca gwiazda Borussii Dortmund. Swoją wartość pokazał po raz kolejny w 28 kolejce Bundesligi. Borussia zmierzyła się na wyjeździe z VfB Stuttgart. Niestety rozpoczęcie meczu przez piłkarzy z Dortmundu nie można zaliczyć do udanych. Z powodu kontuzji linia obrony była znowu przemeblowana. Kirch popełnił błąd i sprokurował idealną sytuację dla Stuttgartu - wykorzystaną przez Gentnera. 10 minut później w 19 - Durm dał się jak dziecko ograć i Harnik jako drugi umieścił piłkę w siatce. W tak ciężkiej sytuacji (nie pierwszej w tym sezonie) grę na swoje barki wziął Marco Reus.Dobre prostopadłe podanie od Hofmanna wykorzystał Reus. W 67 minucie Lewandowski wpadł w pole karne, zakręcił obrońcą i został sfaulowany. Do piłki nie podszedł sam poszkodowany, tylko Reus i doprowadził do wyrównania 2:2. Ostateczny cios zadał Reus (choć pomógł mu w pokonaniu bramkarza rykoszet). Wygrana dała utrzymanie w Bundeslidze na drugim miejscu. Mistrzem Niemiec jest Bayern, ale Borussia nadal ma rywala (Schalke) w wyścigu po wicemistrzostwo.