poniedziałek, 26 maja 2014

Real Madryt vs Atletico Madryt - finał Ligi Mistrzów 2013/2014

źródło: footbar.pl
Dziesiąty tytuł dla Realu Madryt czy pierwszy dla Atletico Madryt? Do wyłonienia zwycięzcy w sezonie 2013/2014 potrzebna była dogrywka. Wynik 4:1 dla Realu dał dziesiąte zwycięstwo w prestiżowym europejskim klubowym turnieju.
Real i Atletico wystąpiły w najsilniejszych składach (nie licząc kartkowiczów). Od meczu Atletico z Barceloną media wieszczyły, że Diego Costa (napastnik Atletico) nie wystąpi w wielkim finale. Diego Simeone zaskoczył i wystawił go w pierwszej jedenastce. Niestety Costa zdołał zagrać tylko 10 minut i został zastąpiony przez Adriana. Czy tą decyzją Simeone nie zaszkodził całemu zespołowi? Pozostawił sobie tylko dwie zmiany, zamiast trzech. W pierwszej połowie widać było, że oba zespoły chcą jak najszybciej zdobyć gola i ułożyć mecz pod siebie. Gra była rwana - jedno, dwa podania do przodu i strata. A rywale odwdzięczali się tym samym. W 36 minucie Atletico zdobyło gola po strzale głową Godina (winę za stratę bramki ponosi źle interweniujący Casillas). Real ruszył do ataku, lecz po 45 minutach nie udało się doprowadzić do wyrównania. Druga połowa wieszczyła emocje - Królewscy marzący o trofeum musieli zabrać się do pracy i zdobycia choćby jednego gola. W podstawowym czasie Real nie trafił. Udało się to Ramosowi w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Po golu dla Królewskich oczywiste było, że w finale zobaczymy dogrywkę. Piłkarzom Atletico udało się przetrwać pierwszą część dogrywki, ale w drugiej dostali trzy ciosy od Realu. Zaczął Bale, poprawił Marcelo i egzekucję z rzutu karnego zakończył Ronaldo.

,,Banda'' Simeone do meczu finałowego nie doznała porażki. Marzenie o trofeum zostało przerwane przez Real. Piłkarze Atletico choć nie wygrali to zasługują na uznanie. Będą mieli szansę na ,,rewanż'' – w meczu o Superpuchar Hiszpanii. Real po ponad dziesięciu latach dopiął swego – zdobył trofeum dziesiąty raz w turnieju i na tym nie zakończy udziału w rozgrywkach. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycję Ligi Mistrzów.