wtorek, 24 czerwca 2014

Brazylia - Kamerun 4:1 MŚ 2014

źródło: livetipsportal.com
Gospodarze Mistrzostw Świata - Brazylijczycy meczem z Kamerunem rozpoczęli ostatnią kolejkę grupową. Stawką spotkania było pierwsze miejsce w grupie. Po wcześniejszym meczu Chile z Holandią było pewne, że zwycięzcę grupy A ominie konfrontacja w 1/8 finału z rozpędzoną Holandią.

Brazylijczycy rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Przez pierwsze 10 minut nie schodzili z połowy Kamerunu. Widać było, że gospodarze chcą szybko objąć prowadzenie i ustawić mecz pod siebie. Kameruńczykom udało się przetrwać 10 minut, ale już w 17 minucie przegrywali. Precyzyjne podanie Gustavo w szerz boiska wykorzystał Neymar (dołożył tylko nogę) i wyprowadził Brazylię na prowadzenie. Trzy minuty później Neymar znów uderzał, ale tym razem w środek bramki i Itandje zdołał obronić strzał. Gdy wydawało się, że Brazylia za chwilę podwyższy prowadzenie, do akcji wkroczyli Kameruńczycy. Nyom przedarł się lewą stroną boiska, zagrał wzdłuż lini bramkowej a z najbliższej odległości gola zdobył Matip. Podrażnieni Brazylijczycy, a szczególnie ofensywnie nastawiony Neymar szukali okazji do podwyższenia wyniku. To był dzień Neymara - każdą tworzoną akcją zagrażał bramce Kameruńczyków. W 35 minucie podciągnął piłkę i oddał strzał w polu karnym. Bramkarz był bez szans. Brazyliczycy na trybunach oszaleli. A to nie był jeszcze koniec akcji i strzelania w meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Brazylii 2:1. Brazylijczycy tak jak na początku meczy, rzucli się na Kameruńczyków. W 50 minucie po dośrodkowaniu Luiza, wreszcie strzelił Fred (jak wykazały powtórki Fred był na spalonym), a sędzie uznał gola. Przy prowadzeniu 3:1 dla Brazylii było pewne, że gospodarze tego spotkania nie przegrają. Na 5 minut przed końcem meczu Fernandinho w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Brazylia pokonała Kamerun 4:1. Brazyliczycy wreszcie pokazali, że potrafią grać w piłkę. Odnieśli przekonujące zwycięstwo i mogą rozpocząć przygotowania do starcia z Chile. Kamerun meczem z Brazylią pożegnał się z turniejem. Udało się im również strzelić pierwszego gola na MŚ 2014. Po występie reprezentacji Kamerunu pozostanie niesmak - idiotyczne zachowanie Songa, walka pomiędzy kolegami z drużyny na boisku. Nie po to przyjeżdża się na Mistrzostwa Świata. Z niecierpliwością czekamy na mecz 1/8 finału Brazylii i Chile.