środa, 18 czerwca 2014

Holandia - Australia 3:2 MŚ 2014

Drugą kolejkę w grupie B zapoczątkował mecz Holandii z Australią. Podbudowani zwycięstwem nad Hiszpanią, Holendrzy chcieli kontynuować serię zwycięstw. Australijczycy po przegranej z Chile marzyli o odniesieniu zwycięstwa. Początek spotkania należał do Australijczyków - przejęli inicjatywę i napierali na bramkę Holendrów. Na pierwszego gola w meczu trzeba było czekać do 20 minuty. Robben odzyskał piłkę w środku pola, popędził z nią w stronę bramki i skutecznie wykończył indywidualną akcję. Australia dostała cios, ale z piorunującą szybkością odpowiedziała na trafienie Robbena. Precyzyjne podanie przez pół boiska wykorzystał Tim Cahill i z powietrza huknął nie do obrony (pewny kandydat do gola MŚ). W pierwszej połowie bliski strzelenia drugiego gola dla Australii był Bresciano, jednak po jego strzale piłka prawie otarła się o poprzeczkę. Na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 1:1. W 54 minucie Janmaat zagrał w polu karnym ręką, a sędzie wskazał na wapno. Jedinak pokonał Cillessena i sensacyjnie Australia objęła prowadzenie w meczu. Australijczycy z tego wyniku cieszyli się tylko przez 4 minuty. Do momentu gdy Sneijder podał do van Persiego a ten oddał strzał nie do obrony pod poprzeczkę. Po strzeleniu gola na 2:2 obie drużyny narzuciły szalone tempo. Raz atakowali Australijczycy, za chwilę Holendrzy. W 68 minucie Depay strzelił gola, jak się później okazało zwycięskiego i to Holendrzy dopisali sobie 3 punkty. Wygrana 3:2 wskazuje, że nie było to wcale takie łatwe. Australiczykom trzeba oddać pełne zaangażowanie, determinację. Zabrakło im troche we wcześniejszym spotkaniu z Chile i teraz z Holandią. Piłkarze z Australii nie mają się czego wstydzić. Holendrzy z dwoma zwyciestwami czekają na rozstrzygnięcia w meczu Hiszpanii i Chile. Wygrana Chile zagwarantuje Holendrom awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata.

Skrót i gole Holandia - Australia 3:2 :