poniedziałek, 16 czerwca 2014

Niemcy - Portugalia 4:0 MŚ 2014

źródło: przeglądsportowy.pl
Poniedziałkowy mecz Niemiec z Portugalią był określany mianem hitu na Mistrzostwach Świata. W obu zespołach aż roi się od gwiazd piłki nożnej. Zapowiadana rywalizacja okazała się szczęśliwa tylko dla jednej reprezentacji -Niemiec. Nikt raczej nie spodziewał się że padnie aż tak wysoki wynik 4:0. Strzelanie goli rozpoczął Muller w 10 minucie, wykorzystując rzut karny podyktowany na Goetze. Piłkarze Niemiec po strzeleniu gola złapali wiatr w żagle i chcieli jak najszybciej podwyższyć wynik. Plan został zrealizowany już w 32 minucie gdy po rzucie rożnym gola głową strzelił Hummels. 5 minut później Pepe nie wytrzymał i chciał uderzyć głową Mullera - za co obejrzał czerwoną kartkę. Osłabiona brakiem jednego piłkarza Portugalia nie była w stanie ani wyprowadzać ataków, ani lepiej zabezpieczyć bramkę. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla Niemiec strzelił Muller. Portugalczycy na przerwę schodzili z trzy bramkową stratą. W 78 minucie Muller wykorzystał błąd Patricio i skompletował hat-tricka (stał się jak dotąd najlepszym strzelcem MŚ2014). Oglądając mecz można było odnieść wrażenie że tylko niemieckim piłkarzom zależało na korzystnym wyniku i realizowanego przed spotkaniem planu. Portugalia dzisiaj niczego ciekawego nie zaprezentowała. Co gorsze odniosła porażkę i straciła obrońcę. By liczyć się w walce o awans Portugalczycy muszą zakładać wysoki pressing, wykorzystywać przewagę w kontrach i lepiej ustawić celowniki. Niemcy zaprezentowali fenomenalną dyspozycję i są faworytem do wywalczenia Mistrzostwa Świata.

Skrót meczu Niemcy - Portugalia 4:0 :