czwartek, 21 sierpnia 2014

Legia wygrywa, Ruch remisuje - Liga Europejska

Legia Warszawa zrobiła pierwszy poważny krok w zakwalifikowaniu się do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Legioniści w Kazachstanie pokonali FK Aktobe 1:0. Jedynego gola tuż na początku drugiej połowy po szybkim wznowieniu rzutu wolnego strzelił Ondrej Duda. W pierwszej połowie Warszawiacy konstruowali znacznie groźniejsze akcje, ale nie potrafili pokonać bramkarza Aktobe. W drugiej części spotkania widoczny był spadek wydolności piłkarzy (mecz rozpoczął się przy 39 stopniach) co przekładało się na większą ilość niedokładnych podań. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło także buczenie miejscowych kibiców, ani oślepianie piłkarzy laserami. Legia po wyeliminowaniu z Ligi Mistrzów pokazała prawdziwy charakter i wygrała na trudnym terenie.

Ruch Chorzów zremisował z Metalistem Charków 0:0. Piłkarzom Ruchu w pierwszym meczu nie udało się sprawić niespodzianki i o awansie zadecyduje wynik rewanżu w Kijowie. Piłka raz zatrzepotała w siatce Metalista, ale sędzie nie uznał gola zdobytego ze spalonego. Z drugiej strony boiska po strzale Vilagara piłka zatrzymała się na poprzeczce. Co ciekawe zawodnicy Metalista wyceniani są na 80 milionów euro, gracze Ruchu na 10 razy mniej, na 8 milionów euro. Trzeba przyznać, że pierwsze ,,starcie'' wygrał Ruch, bo nie dał narzucić sobie stylu Metalista i utracić gola. W rewanżu wszystko jest możliwe.

Czy w fazie grupowej zobaczymy dwa polskie zespoły? Czy Legia wykorzysta atut własnego boiska, a Ruch sprawi piłkarską sensację? Za tydzień poznamy ostateczne rozstrzygnięcie w Lidze Europejskiej.