poniedziałek, 23 grudnia 2013

Od 0:2 do 5:2 - barcelońska lekcja futbolu

Getafe CF w 17 kolejce Primera Divison wygrywa z FC Barceloną 2:0. Gdyby zakończyć mecz po 30 minutach sensacyjna porażka Mistrza Hiszpanii stałaby się faktem. Mecz zakończył się wynikiem 2:5 na korzyść gości (Barcelony). Pedro potrzebował jedynie 9 minut by strzelić 3 gole, a dokonał tego jeszcze przed przerwą. W 68 i 72 minucie spotkania gole Fabregasa zapewniły Barcelonie 3 punkty i powrót na pozycję lidera Primera Division. Piłkarze Getafe uwierzyli, że są w stanie pokonać Barceloną. Gole Sergio (10') i Lópeza (15') były efektem szybkich i precyzyjnych kontr. Po dwóch trafieniach piłkarze Getafe na swoją niekorzyść zajęli się głównie obroną wyniku, ale to nie wystarczyło. Z drugiej strony FC Barcelona pokazała, że nigdy się nie poddaje. Ambicja piłkarzy doprowadziła do szybkiego wyrównania i przypieczętowania zwycięstwa.