wtorek, 31 grudnia 2013

Rozgrywki piłkarskie w Serie A

Jeszcze jedna kolejka i kluby w Serie A będą na półmetku rozgrywek. Czas, by nieco podsumować ligę włoską - szczególnie że dziś 31 grudnia 2013. Następna runda zostanie rozegrana w 2014 roku.

 
Pierwsze miejsce z dorobkiem 46 punktów zajmuje Juventus Turyn. W 17 meczach piłkarze Starej Damy odnieśli aż 15 zwycięstw i jednocześnie stali się najbardziej bramkostrzelnym zespołem (39 goli). Napędem Juventusu jest niedawno sprowadzony Carlos Tevez (11goli) i Arturo Vidal (7 goli). Piłkarze po odpadnięciu z Ligi Mistrzów skupią się głównie na obronie Mistrzostwa Włoch. Nie tylko Juventus ma chrapkę na tytuł. 
Druga w tabeli jest AS Roma. Do lidera traci 5 punktów. Rzymscy piłkarze do tej pory nie odnotowali jeszcze żadnej porażki. Co warte podkreślenia są jedynym niepokonanym zespołem we włoskiej lidze. A utrata zaledwie 7 goli w 17 meczach to wręcz niewiarygodny rezultat. Sukcesy te Roma osiąga nakładem wszystkich piłkarzy – już 13 różnych rzymian strzelało gole. Najwięcej, bo po 4 trafienia mają na swoim koncie Floenzi, Benatia, Gervinho i Strootman.  


Trzecie w walce o Mistrzostwo jest SSC Napoli. Tu różnica punktowa do Juventusu wynosi już 10. Napoli zgromadziło aktualnie 36 punktów. Liderami klubu są Higuain (9 goli), Callejon (8 goli) i Hamszik (6 goli).

Inter Mediolan i AC Milan na pewno nie mogą zaliczyć początku sezonu 2013/2014 do szczęśliwego. Inter z 31 punktami jest 5, a Milan z 19 punktami zajmuje 13 miejsce. Przed nami jeszcze 19 kolejek, w których może się zdarzyć wszystko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz