środa, 1 stycznia 2014

Noworoczne zwycięstwa Arsenalu, Manchesteru i Chelsea

1 stycznia 2014 to dzień rozgrywania 20 kolejki angielskiej Premier League. Zwycięstwa odniosła cała pierwsza trójka - Arsenal, Manchester City i Chelsea.

Arsenal Londyn rywalizował z Cardiff City FC. Gospodarze rzutem na taśmę zwyciężyli. Pierwszego gola dopiero w 88 minucie zdobył wprowadzony w drugiej połowie Bendtner. 2 minuty później Walcott przypieczętował zwycięstwo 2:0 w całym spotkaniu. Wygrana sprawiła, że Arsenal pozostał na pierwszym miejscu w tabeli Premier League.

Manchester City grał na wyjeździe z Swansea City. Pierwsi gola strzelili goście - a konkretnie sprowadzony niedawno do zespołu - Fernandinho. Piłkarze Swansea nie podłamali się i szukali okazji do wyrównania. Wykorzystali ją tuż przed przerwą, a skutecznym egzekutorem okazał się Wilfried Bony. Remis nie utrzymał się zbyt długo. 13 minut po przerwie na prowadzenie wyprowadził Yaya Toure. W 66 minucie rezultat podwyższył Aleksandar Kolarov. Jeszcze w 90 minucie straty zmniejszył Bony, ale to nie wystarczyło na zdobycie jednego punktu. Ostateczny wynik to 3:2 dla Manchesteru City.

Tempa nie zwalnia także Chelsea Londyn. Wygrała pewnie z Southampton FC 3:0. Na gole trzeba było czekać do drugiej połowy. Rozpoczął w 60 - Fernando Torres, w 71 poprawił Willian, a kropkę nad i w 82 postawił Oscar.