czwartek, 9 stycznia 2014

Półfinały Pucharu Ligi Angielskiej

W weekend liga, a w tygodniu mecze pucharowe – tak wyglądają styczniowe rozgrywki w Anglii. Zespoły pragnące bić się o zwycięstwa we wszystkich turniejach muszą odpowiednio przygotować piłkarzy oraz dysponować szeroką ławką rezerwowych.

7 i 8 stycznia odbyły się spotkania półfinałowe Pucharu Ligi. W pierwszym dniu rywalizował Sunderland AFC z Manchesterem United. Na pewno trener Czerwonych Diabłów nie będzie miło wspominał tego wieczoru. Pod jego opieką Manchester doznał kolejnej porażki. Po rzucie rożnym wykonywanym w doliczonym czasie pierwszej połowy skutecznie akcję zakończył Bardsley. 7 minut po przerwie Vidić strzałem głową doprowadził do wyrównania. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy – strzał pod porzeczkę Boriniego z rzutu karnego i w pierwszym meczu górą jest Sunderland 2:1. Piłkarzom Moyesa brakuje formy i jeśli nie podniosą się po tej porażce, to mogą nie awansować do finału Pucharu Ligi.

Drugiego dnia rozgrywek doszło do meczu pomiędzy Manchesterem City a West Ham United. Wygrana The Citizens nikogo nie dziwi, ale jej rozmiary już tak. 6:0 to nie tak częsty wynik w meczach na angielskich boiskach. Hat-trick Alvaro Negredo, 2 gole Edina Džeko i jedno trafienie Yaya Toure sprawia, że Manchester City w pełni zasługuje na finał Pucharu Ligi.

W finale rozgrywek możemy zobaczyć rywalizację dwóch Manchesterów. By jednak się to stało piłkarze Moyesa muszą wzbić się na wyżyny swoich umiejętności i pokonać rywala. Dzięki trafieniu na wyjeździe do awansu wystarczy wynik 1:0 dla Manchesteru United.