wtorek, 7 stycznia 2014

Juventus - liderem Serie A

Jeszcze nie minęła połowa sezonu w lidze włoskiej, a Juventus stale powiększa swoją przewagę nad rywalami. Po 18 kolejkach posiada już 8 punktów przewagi nad drugą Romą, która poległa właśnie w Turynie. Pewne zwycięstwo 3:0 po golach Vidala, Bonucciego i Vucinica potwierdza wysoką dyspozycję Starej Damy. W obecnym sezonie tylko raz schodzili z boiska pokonani, a wygraną z Romą sprawili, że żaden z włoskich klubów w Serie A nie ma już zera przy porażkach.

Aktualna tabela Serie A

W stałej pogoni za liderem jest także Napoli. Choć tracą do Juventusu 10 punktów, notują kolejne zwycięstwa. Tym razem wyższość piłkarzy z Neapolu musiała uznać Sampdoria Genua. Do sięgnięcia po 3 punkty wystarczyły dwa gole Mertensa – strzelone w odstępie 9 minut.

Po 5 zwycięstwo w Serie A sięgnął także AC Milan. W obecnym sezonie piłkarze nie zachwycają formą. Wygrana 3:0 z Atalantą Bergamo daje promyczek nadziej na znaczącą poprawę. Wyróżniającym się piłkarzem na pewno był strzelec dwóch goli - Kaka. Trafienia te były odpowiednio 100, 101 dla Milanu w karierze Kaki. Klub, który był typowany do walki o mistrzostwo na razie znajduje się w połowie tabeli. Dla Milanu powinno liczyć się każde zwycięstwo.