czwartek, 6 lutego 2014

Półfinały Pucharu Włoch

Za nami pierwsze mecze półfinałowe Pucharu Włoch. Wygrane odnieśli gospodarze spotkań - Udinese Calcio i AS Roma. Ostateczne wyniki ważyły się do ostatnich minut. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę starcie AS Romy z SSC Napoli. Mecz ten pokazał jak forma piłkarzy w ciągu 90 minut potrafi się wahać i jak duży wpływ ma psychika zawodników. Pierwsza połowa zapowiadała pogrom, wszak Rzymianie po golach Gervinho i Strootmana prowadzili już 2:0. Wystarczyła chwila rozprężenia w drugiej części w defensywie i zrobiło się 2:1. W 70 minucie wprowadzony nieco wcześniej na boisko Mertens doprowadził do wyrównania. Wszystko zapowiadało remis, a w 88 minucie Gervinho strzelił zwycięskiego gola. Wynik ten daje szanse na awans obu zespołom. Napoli do awansu wystarczy skromna wygrana, choćby 1:0. Udinese ze zwycięstwem 2:1 nad Fiorentiną też nie może czuć się bezpiecznie. Kto zagra w wielkim finale? Szanse na puchar nadal ma każdy zespół. Póki co zobaczmy jak padały gole w pierwszych meczach: