czwartek, 3 kwietnia 2014

Ćwierćfinały w Lidze Mistrzów 2013/2014

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów dobiegły końca. Kto w pełni wykorzystał pierwsze 90 minut? Czy rewanże będą tylko formalnością? Czy kibice okazali się 12 zawodnikiem?

FC Barcelona – Atletico Madryt. Mecz dwóch hiszpańskich drużyn, rywalizujących nie tylko w Lidze Mistrzów. Stale depczą sobie po piętach w lidze hiszpańskiej. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane na Camp Nou. Osłabieniem gospodarzy na pewno był brak podstawowego bramkarza – Valdesa. Pinto swoimi niedokładnymi wykopami prokurował akcje Atletico. Powracający do Madrytu Diego w 56 minucie był na ustach wszystkich obserwatorów. Otworzył wynik i przez kolejny kwadrans goście prowadzili. Gol Neymara w 71 minucie ostudził nieco zapały. Przed rewanżem w lepszej sytuacji jest Atletico. Wynik stawia Barcelonę w roli atakującego. Piłkarze z Camp Nou muszą strzelić co najmniej jednego gola, by awansować do półfinału.

Manchester United – Bayern Monachium. Nie będący w najlepszej dyspozycji Manchester kontra dominujący w lidze niemieckiej Bayern. Dla śledzących ligę angielską mecz ten powinien zakończyć się wyraźną porażką United. Manchester na Old Trafford grał w dwunastkę. Kibice wiernie wspierali swoich pupili i to podziałało. Za sprawą Vidica Manchester nawet wygrywał mecz. Do wyrównania doprowadził Schweinsteiger. Remis 1:1 sprawia, że rewanżowy mecz nabiera jeszcze większego znaczenia. Pewne jest, że o Manchester, jak i Bayern będą się bić o awans do ostatniej minuty meczu.

Real Madryt – Borussia Dortmund. To rewanż za poprzednią klęskę Królewskich w półfinale Ligi Mistrzów. Sezon wcześniej sam Lewandowski pokonał cały Real. Jeszcze pamiętamy kapitalny mecz i wygraną 4:1 przez Borussię. W pierwszym meczu sezonu 2013/2014 przez kolejną żółtą kartkę zabrakło Roberta. Brak polskiego napastnika był widoczny na boisku. Borussia miała poważne problemy z wykańczaniem swoich akcji. Za to Real grał jak chciał. Bale, Isco, Ronaldo i Real wygrał na Santiago Bernabeu 3:0. W rewanżu zagra Lewandowski, ale czy to wystarczy by jeszcze zagrozić Realowi?

Paris Saint-Germain – Chelsea Londyn. Dominujący zespół z francuskiej ligi kontra angielski. Zlatan i spółka nie przestraszyła się gwiazd Mourinho. PSG zagrało z polotem i wygrało. Cenne zwycięstwo 3:1 po golach Lavezziego, samobóju Luiza i Pastore. Dla gości z karnego trafił Hazard. Mourinho będzie musiał potrząsnąć szatnią, by na Stamford Bridge Chelsea pokazała prawdziwą piłkę. Na razie to Francuzi są jedną nogą w półfinale. Czy dołożą do tego drugą? Czy Chelsea pokrzyżuje plany Zlatanowi? Pewne jest, że Ibrahimovic nie zagra w rewanżu i to jest dużym osłabieniem PSG. Chelsea może to wykorzystać i wygrać. Z ostatecznymi rozstrzygnięciami pozostaje nam poczekać.