środa, 30 kwietnia 2014

Real pierwszym finalistą Ligi Mistrzów

1:0 dla Realu na Santiago Bernabeu nie było dziełem przypadku. Szybką kontrę Królewskich wykończył Karim Benzema. Na Alianz Arena to właśnie ,,zabójcze'' kontry miały dać awans Realowi do finału Ligi Mistrzów. Królewscy 75% goli w rewanżu zdobyli po stałych fragmentach. Wystarczyło nieco ponad kwadrans starcia, by piłkarze z Madrytu zdobyli gola. Rzut rożny i gol głową Sergio Ramosa. 4 minuty później rzut wolny i gol głową Sergio Ramosa. Sytuacja nieskutecznie atakującego Bayernu stawała się z minuty na minutę coraz trudniejsza. Przed przerwą po szybkiej akcji, Bale podał do Ronaldo i ten w sytuacji sam na sam z Neuerem nie spudłował. Po przerwie Guardiola zdjął bezproduktywnego tego wieczora napastnika i wprowadził defensywnego pomocnika. O dziwo Bayern zaczął tworzyć groźniejsze sytuacje, jednak miał problemy z wykończeniem. Real skutecznie bronił swojej bramki wszystkimi piłkarzami. Bayernowi nie tylko nie udało się zaskoczyć Casillasa - a zostali w końcówce skarceni przez Real. Sprytnym strzałem po ziemi z rzutu wolnego popisał się Ronaldo i skończyło się na pogromie Realu. Wynik 4:0 w zupełności oddał przebieg meczu. Gwiazdami półfinału okazali się Sergio Ramos i Cristiano Ronaldo. Z kim Real spotka się w finale? Będzie to Chelsea czy Atletico? Oba kluby są niezwykle groźne. Rozstrzygnięcie poznamy w środę wieczorem.