niedziela, 22 czerwca 2014

Ghana - Niemcy 2:2 MŚ 2014

Dominacja piłkarzy Niemiec w pierwszym meczu na mundialu (z Portugalią) nie podlega żadnej dyskusji. Podopieczni Loewa byli w każdym elemencie na boisku silniejsi, szybsi, sprytniejsi. Pogrom, bo tak trzeba określić wygraną 4:0 z Portugalią sprawił, że Niemcy przystępowali do meczu z Ghaną w rewelacyjnych nastrojach. Piłkarze Ghany po porażce z USA 1:2 wiedzieli, że muszą zagrać na całego by zdobyć komplet punktów i liczyć się w dalszej grze Mistrzostw Świata.

Pierwsze minuty spotkania, tak jak w innych meczach turnieju były wzajemnym badaniem sił. Żadna z drużyn nie chciała zbyt szybko stracić piłkę w rozgrywaniu i narazić się na zabójczą kontrę. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany wyniku. Dobre ustawienie obrońców uniemożliwiało szybkie rozgrywanie piłki. Tak naprawdę mecz Ghana - Niemcy na dobre rozpoczął się w po przerwie. W 51 minucie dośrodkowanie Mullera wykorzystał Geotze i strzałem głową wyprowadził reprezentacje Niemiec na prowadzenie. Gol ten
zdecydowanie podrażnił piłkarzy Ghany, którym wystarczyły dwie minuty na wyrównanie wyniku. Po drugiej stronie boiska Ayew również strzałem głową pokonał bramkarza. Ghana poszła za ciosem i zaczęła przyspieszać. Prostopadłe zagrania Ghańczyków mijały obronę Niemców i wyprowadzały ich na dobre pozycje strzeleckie. 10 minut po trafieniu Ayewa, Ghana niespodziewanie wyszła na prowadzenie. W 63 minucie Muntari zagrał prostopadłą piłkę do Gyana i pewnie pokonał Neuera. Loew widzący, że piłkarze Niemiec nie mają już nic do stracenia wprowadził ofensywnego Schweinsteigera i Klosego. Wprowadzenie szczególnie tego drugiego okazało się strzałem w dziesiątkę. Już przy pierwszym kontakcie z piłką Klose strzelił gola. Przez ostatnie 20 minut meczu widzieliśmy nieustające ataki obu reprezentacji. Znacznie bliżej
strzelenia trzeciego gola byli piłkarze Ghany, jednak zabrakło im zimnej krwii w wykańczaniu akcji. Remis sprawił, że Niemcy są już jedną nogą w 1/8 finału Mistrzostw Świata. Piłkarze Ghany, by zagrać dalej w turnieju muszą trzymać kciuki za korzystne rezultaty w innych spotkaniach grupy G. Mecz Ghany z Niemcami na pewno będzie kandydował do miana najlepszego na tym turnieju.

Gole w meczu Ghana - Niemcy 2:2 :