sobota, 21 czerwca 2014

Argentyna - Iran 1:0 MŚ 2014

źródło: livetipsportal.com

Argentyna w pierwszym spotkaniu na MŚ 2014 pokonała Bośnię i Hercegowinę 2:1. Szczególną uwagę przyciągał występ gwiazdy Albicelestes - Lionela Messiego. Argentyńczyk w swoim stylu (rajd z piłką w szerz boiska i minięcie kilku obrońców) zdobył wspaniałą bramkę. Błysk Messiego nie tylko zapewnił trzy cenne punkty Argentynie, ale wlał dodatkową otuchę w kibiców Albicelestes. Lionel w dobrej formie to gwarancja na szybkie i groźne akcje dla reprezentacji Argentyny. Iran przystępował z dorobkiem jednego punktu wywalczonego w meczu z Nigerią. W pierwszym spotkaniu Irańczycy imponowali skuteczną grą w defensywie. Prawdziwy sprawdzian czekał na nich w drugiej kolejce fazy grupowej.

Pierwsza połowa meczu Argentyna - Iran nie zachwyciła. Albiceleste zagrażali bramce Iranu tylko po stałych fragmentach gry. Choć Irańczycy skupiali się na defensywie, to wyprowadzili kilka groźnych kontr. Wynik 0:0 na pewno satysfakcjonował piłkarzy z Iranu. Początki drugiej połowy przypominały grę z pierwszych 45 minut. Argentyńczycy narzucili szybsze tempo na 15 minut przed końcem podstawowego czasu gry. Do 90 minuty utrzymywał się remis 0:0. W pierwszej doliczonej minucie ciężar gry wziął na siebie Messi. Strzałem z narożnika pola karnego zdobył gola. Błysk Lionela po raz kolejny uratował Argentynę. Wygrana 1:0 sprawiła, że Argentyna ma po dwóch meczach 6 punktów i zapewniła sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata 2014. Irańczycy dzisiaj zaprezentowali dobrą grę w defensywie i ofensywie. Niestety raz nie upilnowali Messiego i w efekcie nie zdobyli żadnego punktu. Irańczykom pozostał jeszcze mecz z Bośnią i Hercegowiną w grupie F. Ciekawe ile jeszcze razy na tych Mistrzostwach Messii będzie ratował swoją reprezentację z opresji. Dzięki takim golom jak dzisiaj może stać się prawdziwą gwiazdą MŚ 2014.