środa, 26 lutego 2014

Wielki powrót Borussi Dortmund

Porażka Borussii 0:3 z Hamburgerem w Bundeslidze nie wskazywała, że niemiecki klub odniesie tak
przekonujące zwycięstwo w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Zenitem. Śledzący mecz już po 5 minutach byli
świadkami dwóch trafień dla Borussii. Statystyka po bramkach była bezlitosna dla rosyjskich piłkarzy.
Pierwsza akcja w spotkaniu i Henrich Mchitarjan w 4 minucie strzela gola. Drugi strzał w meczu, a Marco
Reus minutę później podwyższa na 2:0. Kibice i piłkarze Zenitu z niedowierzaniem patrzą na to co się
dzieje. W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie. W 57 minucie Oleg Szatow po zamieszaniu pod polem
karnym trafia dla Zenitu (powtórki pokazały, że gol zdobyty ze spalonego). Szybka odpowiedź Lewandowskiego i 3:1 dla Borussii, 8 minut później po dość kontrowersyjnym karnym Hulk strzela na 3:2. A w 71 strzelanie kończy Lewandowski i wynik 4:2. Dla Borussii jest to fenomenalny rezultat i to osiągnięty na wyjeździe. Przed rewanżem mają nie tylko przewagę bramkową, ale i doping wiernych fanów. Borussia po prostu musi wygrać ten mecz i zagwarantować sobie udział w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.